BIP
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
Aktualności
Wizyta dowódcy 415th Civil Affairs Battalion
26.07.2018
Wizyta dowódcy 415th Civil Affairs Battalion - sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych

W środę 25 lipca 2018 r. zakończyła się dwudniowa wizyta amerykańskiego dowódcy ppłk Geralda WALSH, dowódcy 415th Civil Affairs Battalion. Jednostka amerykańska podobnie jak kieleckie Centrum specjalizuje się we współpracy cywilno – wojskowej. 

Po przywitaniu przez Komendanta Centrum  płk. Pawła CHABIELSKIEGO                                          ppłk WALSH zapoznał się z zadaniami wydziału CIMIC. Następnie delegacja amerykańska udała się  do  Sali Tradycji, która jak mówił dowódca Civil Affairs Battalion, zrobiła na nim ogromne wrażenie, ze względu na tradycje jakie dziedziczymy, oraz ilość misji  w jakich CPdMZ brało udział. Po dokonaniu wpisu do księgi pamiątkowej, ppłk WALSH obejrzał sprzęt jakim dysponuje jednostka i jak stwierdził, jest pod wrażeniem polskich żołnierzy. „Są profesjonalni i mają bardzo duże doświadczenie w misjach poza granicami kraju”- stwierdził.  Wizytę na placu, gdzie odbył się pokaz sprzętu zakończyło spotkanie z mediami po czym delegacja amerykańska udała się na kolejne spotkanie dotyczące dalszej współpracy.

 

 

kpt. Sylwia MARCZAK


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych