BIP
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
Aktualności
Wizyta Komendanta CPdMZ w kieleckim szpitalu dziecięcym
16.08.2018
W czwartek, 16 sierpnia Komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych wraz z elewami kompanii szkolenia służby przygotowawczej odwiedzili pacjentów kieleckiego szpitala dziecięcego.

To już po raz kolejny żołnierze szkolący się w CPdMZ na kieleckiej „Bukówce” wyszli z inicjatywą spotkania z milusińskimi leczącymi się w Kielcach. Żołnierze odwiedzili dzieci hospitalizowane na kilku oddziałach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, który jest jednym z największych szpitali w kraju, m.in. I Klinikę Pediatrii oraz Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

„Jestem dumny z moich podwładnych, że pokazują, iż służba Ojczyźnie to nie tylko udział w zajęciach z taktyki, czy strzelania, ale także wrażliwość na cierpienie drugiego człowieka. Zawsze wspierałam takie inicjatywy i również tym razem bardzo się cieszę, że mogłem odwiedzić kielecki szpital dziecięcy razem z moimi żołnierzami” – powiedział płk Paweł Chabielski komendant CPdMZ.

Żołnierze przywieźli na kieleckie oddziały liczne upominki, które umilą chwile najmłodszym pacjentom. Spotkanie z mundurowymi wprawiło w radość nie tylko dzieci, ale także rodziców i pracowników szpitala.

 „Dzięki takim wizytom nasi pacjenci chociaż przez chwilę mogą zapomnieć o tym, że są w szpitalu i dlaczego tu trafili. Mogą również zapomnieć o czekających ich zabiegach - stwierdził dr n. med. Przemysław Wolak kierownik Kliniki Chirurgii Dziecięcej, Urologii i Traumatologii w Centrum Pediatrii.

„Jako żołnierze często wyjeżdżający na misje zagraniczne i realizujący zadania współpracy cywilno-wojskowej organizujemy takie akcje w miejscach naszej służby, by nieść pomoc i wsparcie drugiemu człowiekowi” – dodał płk Chabielski.

por. Katarzyna Rzadkowska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych