BIP
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
Aktualności
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych dzieli się krwią
23.08.2018

„Wakacje to nie tylko czas odpoczynku ale niestety także wzmożonych wypadków drogowych, w których są ranni i poszkodowani. Odpowiadając na apele stacji krwiodawstwa zorganizowaliśmy akcję honorowego oddawania krwi.” – powiedział komendant CPdMZ płk Paweł Chabielski.

 

 

Żołnierze i pracownicy Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, zrzeszeni w Klubie HDK nr 500, cyklicznie wspierają Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach dzieląc się najcenniejszym lekiem, jakim jest krew.

 

 

Wśród krwiodawców największą grupę stanowią elewi kompanii szkolenia służby przygotowawczej z kieleckiego Centrum. Wielu z nich właśnie w Kielcach rozpoczęło tę szlachetną inicjatywę honorowego krwiodawstwa i jak sami wspominają zamierzają ją kontynuować po zakończeniu szkolenia.

 

„Jako żołnierze wyjeżdżający na misje zagraniczne mamy świadomość tego, jak bardzo potrzeba krwi. Wielokrotnie byliśmy świadkami wypadków z udziałem żołnierzy i osób cywilnych, a takie doświadczenie uświadamia wszystkim jak cennym darem jest krew” – dodaje oficer prasowy por. Katarzyna Rzadkowska.

 

por. Katarzyna Rzadkowska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych