BIP
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
Aktualności
Elewi zakończyli służbę w CPdMZ
31.08.2018

„Jestem głęboko przekonany, że dzięki szkoleniu w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych naszej jednostki staliście się innymi, lepszymi ludźmi, którzy są gotowi do poświęcenia dla dobra naszej Ojczyzny. Na pewno bywały chwile trudne ale wierzę, że ich przezwyciężanie pozwoliło Wam umocnić charaktery, a dyscyplina, która panowała podczas szkolenia przyniesie pozytywne efekty w życiu codziennym” – tymi słowami komendant CPdMZ płk Paweł Chabielski zwrócił się do zgromadzonych na placu apelowym elewów, kończących służbę przygotowawczą w Kielcach.

 


Podczas uroczystego pożegnania żołnierzy II turnusu kompanii szkolenia służby przygotowawczej odczytany został rozkaz o przeniesieniu elewów do rezerwy. Część z nich na pewno będzie ubiegała się o etaty w zawodowej służbie wojskowej.

Jak sami wspominają czas spędzony w murach Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych był nie tylko wspaniałą przygodą, ale i szkołą życia. „Nauczyliśmy się sumienności, ścielenia łóżek i wykonywania zadań od początku do końca. Nasi dowódcy pokazali nam, jak ważna jest praca w grupie i umiejętność pójścia na kompromis.” – wspomina szer. elew Mikołaj Gołębiowski.

 

Komendant podziękował kadrze, która przez cztery miesiące zajmowała się szkoleniem elewów. Wyraził także słowa uznania dla wszystkich, którzy ukończyli szkolenie w kieleckim Centrum. „Pamiętajcie, że składając przysięgę wojskową staliście się żołnierzami, a to zobowiązanie na całe życie” – dodał płk Chabielski.

 

Podczas uroczystości Komendant CPdMZ wręczył wyróżnionym dowódcom drużyn i elewom listy gratulacyjne, jak również podziękowania za udział w akcjach Honorowego Oddawania Krwi. Na zakończenie odegrana została Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego, a całość zwieńczyła defilada wojskowa.

 

por. Katarzyna Rzadkowska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych