BIP
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
Aktualności
Nowi kandydaci do służby wojskowej przybyli do CPdMZ
06.09.2018
W Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych odbyło się wcielenie kandydatów na żołnierzy, którzy przez najbliższe kilka miesięcy będą szkolić się na kieleckiej „Bukówce”. Do służby zgłosiło się ponad 160 ochotników.

„Cieszę się, że zainteresowanie służbą wojskową jest tak duże. To już trzeci raz w tym roku rozpoczynamy szkolenie ochotników, którzy w przyszłości wstąpią w szeregi armii. Mam nadzieję, że tak jak ich poprzednicy ukończą szkolenie z wynikiem pozytywnym i będą usatysfakcjonowani z odbytej służby” – powiedział komendant Centrum płk Paweł Chabielski.


W najbliższych dniach wszyscy powołani zapoznają się m. in.: z obiektami szkoleniowymi Centrum i Regulaminami Sił Zbrojnych RP. Zostaną także przeszkoleni w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, pierwszej pomocy oraz ochrony przeciwpożarowej.

 

 


 

***********************************************************

Służba przygotowawcza jest jedną z ochotniczych form służby wojskowej. Służbę tę mogą odbywać ochotnicy posiadający uregulowany stosunek do służby wojskowej (przeniesione do rezerwy bez odbycia służby wojskowej), a także inne osoby (zarówno mężczyźni jak i kobiety) niepodlegające obowiązkowi odbycia zasadniczej służby wojskowej lub przeszkolenia wojskowego. Podstawowym zadaniem służby przygotowawczej jest gromadzenie wyszkolonych zasobów osobowych  na potrzeby Narodowych Sił Rezerwowych.


por. Katarzyna Rzadkowska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych