BIP
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
Aktualności
Prezentacja sprzętu i wyszkolenia żołnierzy w CPdMZ
07.09.2018

W ramach XXVI Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych odbyła się prezentacja wyszkolenia żołnierzy oraz sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP przygotowana dla oficjalnych delegacji zagranicznych.

 

 „Cieszymy się, że nasza jednostka jest integralną częścią Targów Kielce. Wzajemne dobre relacje i życzliwość przekładają się na owocną współpracę” – zaznaczył komendant CPdMZ płk Paweł Chabielski.

 

W części statycznej zaproszeni goście mogli zobaczyć wyposażenie, jakim dysponują żołnierze Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, jak również salę afgańską wykorzystywaną podczas szkolenia z negocjacji i mediacji, stół plastyczny służący do nauki oceny sytuacji środowiska cywilnego w rejonie operacji, a także posterunek obserwacyjny.

 

W części dynamicznej można było zobaczyć zajęcia taktyczne plutonu zmotoryzowanego na KTO Rosomak z 17. Brygady Zmechanizowanej we współdziałaniu ze śmigłowcami W-3W Sokół z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej. Dodatkowo środki pozoracji podczas prezentacji zabezpieczali żołnierze z 16. batalionu saperów z Niska.

foto: Mariusz Mąkosa

por. Katarzyna Rzadkowska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych