BIP
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
Aktualności
Dzień Otwartych Koszar w CPdMZ
03.10.2018
To już kolejny raz kiedy dzieci i młodzież z województwa świętokrzyskiego mają możliwość zobaczyć Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych "od kuchni".

Dzięki takim wizytom mieszkańcy regionu uświadamiają sobie czym zajmują się żołnierze i pracownicy kieleckiej „Bukówki”. Bowiem to właśnie Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych jest jedyną jednostką w Polsce, która przygotowuje żołnierzy do wyjazdów we wszystkie zakątki świata.
 
O znaczeniu jednostki i skali jej działalności można dowiedzieć się odwiedzając salę tradycji, która ukazuje eksponaty i pamiątki przywiezione z misji zagranicznych. Centrum zajmuje się także szeroko pojętą współpracą cywilno-wojskową. Przybyli do jednostki goście zostali zapoznani z wyposażeniem i sprzętem, jakim dysponują żołnierze CPdMZ. 31 Patrol Rozminowania opowiedział o tym, co należy zrobić w przypadku znalezienia materiałów niebezpiecznych. Sprzęt saperski cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.
 
W roku jubileuszu odzyskania niepodległości żołnierze CPdMZ otwierają nie tylko bramy koszar, ale również bramy swoich serc, dzieląc się doświadczeniem ze służby w kraju, jak również poza jego granicami.
 
„Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości to wspaniała okazja by dzielić się z młodym pokoleniem doświadczeniem i wiedzą. To także niezwykły czas by wspominać historię Polski oraz cieszyć się z wolności naszych serc i umysłów, a dzięki takim spotkaniom budzić ducha patriotyzmu wśród najmłodszych” – wspomina zastępca komendanta Centrum mjr Piotr Zawiślak.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
por. Katarzyna Rzadkowska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych