BIP
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
Aktualności
30.10.2018
Ruszyła akcja „Niepodległą mamy we krwi”, której celem jest promowanie honorowego krwiodawstwa. Klub HDK nr 500 przy Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych z wielkim zaangażowaniem włącza się w akcję.

We wtorek, 30 października br. chętni żołnierze z CPdMZ dzielili się tym najcenniejszym darem. Jest to kolejna wspaniała forma, aby uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Poprzednio żołnierze z kieleckiej „Bukówki” zainicjowali akcję „100 litrów krwi, na 100-lecie niepodległości, w 100 dni”, która okazała się wielkim sukcesem.

 

„Mamy nadzieję, że akcja „Niepodległą mamy we krwi”, będzie także się cieszyć ogromnym zainteresowaniem, nie tylko ze strony żołnierzy, ale i całego społeczeństwa – do czego gorąco zachęcamy” – powiedział zastępca komendanta Centrum ppłk Piotr Zawiślak.

 

* * *

 

Aby wspólnie świętować 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych zapraszają na Piknik Niepodległościowy, 10 listopada na Placu Wolności w Kielcach, podczas którego również będzie można podzielić się cząstką siebie i udowodnić, że Niepodległą mamy we krwi!

por. Katarzyna Rzadkowska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych