BIP
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
Aktualności
Akcja
14.11.2018
W środę, 14 listopada Zastępca Komendanta Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych wraz z elewami kompanii szkolenia służby przygotowawczej odwiedzili małych pacjentów kieleckiego szpitala dziecięcego.

W środę, 14 listopada Zastępca Komendanta Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych wraz z elewami kompanii szkolenia służby przygotowawczej odwiedzili małych pacjentów kieleckiego szpitala dziecięcego.
To już po raz kolejny, żołnierze szkolący się w CPdMZ na kieleckiej „Bukówce” wyszli z inicjatywą spotkania i obdarowania uśmiechem oraz dobrym słowem z młodymi pacjentami kieleckiego szpitala. Żołnierze odwiedzili dzieci hospitalizowane na kilku oddziałach Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, który jest jednym z największych szpitali w kraju, m.in. I Klinikę Pediatrii oraz Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej.
„Mundurowi z naszej jednostki bardzo często wyjeżdżają w różne rejony świata, gdzie biorą udział w misjach pokojowych. Często też spotykają się z trudną sytuacją także dzieci. Dlatego dla nas uśmiech małego pacjenta po otrzymaniu prezentu jest najlepszą nagrodą i podziękowaniem. Cieszymy się, że przyczyniamy się do wywoływania uśmiechu u tych chorych dzieci - podkreślił ppłk Piotr Zawiślak.
Żołnierze przywieźli na kieleckie oddziały liczne upominki, które umilą chwile najmłodszym pacjentom. Spotkanie z mundurowymi wprawiło w radość nie tylko dzieci, ale także rodziców i pracowników szpitala. 
„Czy muszą być Mikołajki lub Dzień Dziecka żeby dać milusińskim odrobinę uśmiechu? Chcemy choć na chwilę odwrócić uwagę dzieci od chorób, z którymi walczą. Swoją obecnością i drobnymi upominkami  mamy nadzieję, że dodamy im otuchy w codziennych trudnościach” – powiedział dowódca kompanii por. Aleksander Misiak.
Wizyta żołnierzy z prezentami była dla dzieci wielką niespodzianką. A widok uśmiechniętych i radosnych twarzy najmłodszych, na długo pozostanie w pamięci żołnierzy. 
 
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych