BIP
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
Aktualności
Żołnierze CIMIC biorą udział w Anakondzie -18
14.11.2018
W ramach ćwiczenia Anakonda-18, we wtorek 13 listopada żołnierze Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych wyjechali na spotkanie do Starostwa Powiatowego w Piszu.

W ramach ćwiczenia Anakonda-18, we wtorek 13 listopada żołnierze Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych wyjechali na spotkanie do Starostwa Powiatowego w  Piszu.

Oprócz kieleckich CIMIC-owców, obecni byli Komendant PSP w Piszu oraz przedstawiciele władz lokalnych. Tematem rozmów była szeroko pojęta współpraca cywilno-wojskowa. Przedstawiciele władz zapoznali żołnierzy CIMIC z planem reagowania kryzysowego.

“To bardzo ważne, by żołnierze ćwiczący w danym rejonie, znali możliwości reagowania kryzysowego, jakimi dysponują organy administracji rządowej oraz organizacje pomocowe działające na tym terenie” - przypomina oficer prasowy Centrum por. Katarzyna Rzadkowska. 

Żołnierze spotkali się także z naczelnikiem Komendy Powiatowej Policji w Piszu. Wzajemne zrozumienie oraz wymiana informacji między służbami mundurowymi to podstawa zasada owocnej współpracy.

***

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych jest unikatową jednostką przygotowującą żołnierzy do wyjazdów na misje zagraniczne oraz wspierającą Dowódcę Generalnego z zakresu współpracy cywilno-wojskowej.
 
 
 
 
 
 
 
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych