BIP
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
Aktualności
Koszary Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych otwarte
15.11.2018
Obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości obfitują w wiele przedsięwzięć z udziałem Centrum Przygotowań do Misji zagranicznych.

Obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości obfitują w wiele przedsięwzięć z udziałem Centrum Przygotowań do Misji zagranicznych.
14 listopada żołnierze z kieleckiej „Bukówki” otworzyli bramy koszar, by pokazać mieszkańcom regionu jak wygląda ich codzienna służba.
Zainteresowani mogli zobaczyć sprzęt i wyposażenie jakim dysponuje Centrum. W programie wizyty było m.in. zwiedzenia Sali Tradycji, gdzie odwiedzający zostali zapoznani z niezwykle bogatą historią, i tradycjami CPdMZ. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pamiątki z udziału polskich żołnierzy w misjach zagranicznych.
Goście Centrum mogli zobaczyć również broń strzelecką oraz pojazdy wojskowe typu: Honker, SKORPION 3 i HMMWV. Żołnierze z patrolu saperskiego opowiadali o swojej pracy prezentując samochód saperski, miny przeciwpancerne i przeciwpiechotne oraz kombinezon przeciw wybuchowy SRS-5. Mimo, że kombinezon jest ciężki i mało komfortowy w użytkowaniu to znalazło się wielu uczniów, by przez chwilę poczuć się saperem.

„Dni Otwartych Koszar cieszą się bardzo dużą popularnością wśród szkół, przedszkoli oraz mieszkańców regionu świętokrzyskiego. Cieszę się, że nasze Centrum może wychodzić naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa, umacniając nasze wzajemne relacje” – powiedział zastępca komendanta CPdMZ ppłk Piotr Zawiślak.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych