BIP
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
Aktualności
Anakonda-18 – CIMIC wspiera lokalną ludność
16.11.2018
W środę 14 listopada w ramach ćwiczenia Anakonda-18 żołnierze Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych uczestniczyli w spotkaniu z sekretarzem gminy Orzysz oraz przedstawicielem Ochotniczej Straży Pożarnej.

W środę 14 listopada br. w ramach ćwiczenia Anakonda-18 żołnierze Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych uczestniczyli w spotkaniu z sekretarzem gminy Orzysz oraz przedstawicielem Ochotniczej Straży Pożarnej. Celem spotkania było nawiązanie kontaktu z lokalną administracją, jak również zapoznanie się z zadaniami w zakresie obrony cywilnej, zarządzania kryzysowego i spraw obronnych.

Władze gminy stawiają na bezpieczeństwo, świadczy o tym dyskusja na temat budowy systemu powiadamiania ludności o zagrożeniach. Rozmowy dotyczyły także możliwości reagowania gminy na sytuacje kryzysowe, synchronizacji działań z podległymi OSP, oraz funkcjonowania organizacji proobronnych w rejonie

“Żołnierze i lokalna administracja muszą ze sobą współpracować, by w razie kryzysu lub konfliktu zbrojnego być w stanie prawidłowo wykonać powierzone zadania. Oficerowie współpracy cywilno-wojskowej (CIMIC) są także łącznikiem między wojskiem, a organizacjami rządowymi i pozarządowymi” - wyjaśnia ppor. Przemysław Chudziński z kieleckiej jednostki.
 
 
 
 
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych