BIP
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
Aktualności
III turnus służby przygotowawczej zakończył służbę w CPdMZ
23.11.2018

Jestem głęboko przekonany, że dzięki szkoleniu w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych staliście się innymi, lepszymi ludźmi, którzy są gotowi do poświęcenia dla dobra naszej Ojczyzny. Na pewno bywały chwile trudne ale wierzę, że ich przezwyciężanie pozwoliło Wam umocnić charaktery, a dyscyplina, która panowała podczas szkolenia przyniesie pozytywne efekty w życiu codziennym” – tymi słowami zastępca komendanta CPdMZ ppłk Piotr Zawiślak zwrócił się do zgromadzonych na placu apelowym elewów, kończących służbę przygotowawczą w Kielcach.

Podczas uroczystego pożegnania żołnierzy III turnusu kompanii szkolenia służby przygotowawczej odczytany został rozkaz o przeniesieniu elewów do rezerwy. Część z nich na pewno będzie ubiegała się o etaty w zawodowej służbie wojskowej.

„Przez te niespełna trzy miesiące nasza kadra wytrwale wpajała nam zasady żołnierskiego zachowania, dzięki czemu weszło nam to w krew i wykonujemy nasze zadania instynktownie. Przez cały okres szkolenia nabywaliśmy coraz więcej doświadczenia, potrafiliśmy coraz więcej, samemu chcąc dać więcej od siebie. To przygoda, którą na pewno zapamiętamy do końca życia i nie raz będziemy ją wspominać z uśmiechem na twarzy”– wspomina szer. elew Cezary Olawa.

Zastępca Komendanta podziękował kadrze, która przez trzy miesiące zajmowała się szkoleniem elewów. Wyraził także słowa uznania dla wszystkich, którzy ukończyli szkolenie w kieleckim Centrum. „Pamiętajcie, że składając przysięgę wojskową staliście się żołnierzami, a to zobowiązanie na całe życie” – dodał ppłk Zawiślak.

Podczas uroczystości Zastępca Komendanta CPdMZ wręczył wyróżnionym dowódcom drużyn listy gratulacyjne, a elewom odznaczenia „ wzorowy elew” , jak również podziękowania za udział w akcjach Honorowego Oddawania Krwi. Na zakończenie odegrana została Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego, a całość zwieńczyła defilada wojskowa.

 
 
 
 
 
 
 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych