BIP
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
Aktualności
Uhonorowani Krwiodawcy z CPdMZ
27.11.2018
23 listopada w Filharmonii Świętokrzyskiej odbyły się uroczystości z okazji obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa zorganizowane przez Świętokrzyski Oddział Okręgowy PCK oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

Na uroczystości nie zabrakło żołnierzy Honorowych Dawców Krwi Klubu nr 500, działającego przy Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.  Dwóch z naszych klubowiczów otrzymało odznaczenie Zasłużony Honorowy Dawca Krwi dla Zdrowia Narodu, natomiast kolejnych sześciu odznaki  Zasłużony Honorowy Dawca Krwi – III i II stopnia.

 

Prezes Świętokrzyskiego Oddziału Okręgowego PCK  wręczył komendantowi Centrum płk. Pawłowi Chabielskiemu medal 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa PCK.

 

„To wielki zaszczyt, zarówno dla mnie, jak i dla całej mojej jednostki, że znaleźliśmy się w gronie wyróżnionych krwiodawców z naszego regionu. Dzielenie się tym najcenniejszym lekiem daje nie tylko poczucie satysfakcji, ale przede wszystkim wiarę w to, że zawsze znajdą się ludzie, którzy gotowi są ofiarować cząstkę siebie, by ratować innych” – dodał płk Chabielski.

 

***

Klub HDK nr 500, działający od 2013 r., przy Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, zrzesza już ponad 460 wolontariuszy, którzy są zawsze gotowi, by nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Łącznie oddaliśmy już ponad 1700 litrów krwi.
  
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych