BIP
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
Aktualności
Do Centrum z
28.11.2018
Dzieci z przedszkola „Serduszko” w środę odwiedziły Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych. Dla większości z nich to pierwsze spotkanie z żołnierzami.

Świętowanie 100. Rocznicy odzyskania niepodległości trwa nieprzerwanie. Co jakiś czas kieleckie Centrum odwiedza młodzież i dzieci z całego regionu. Przedszkolaki z Kielc, które przybyły do Centrum zobaczyły wyjątkową salę tradycji, zawierającą eksponaty przywiezione z wielu misji zagranicznych. Dzieci poznały również historię oraz tradycje kieleckiej „Bukówki”. Szef sekcji wychowawczej mjr Andrzej Szostak zaprezentował jednostkę, omawiając sprzęt i wyposażenie, którym na co dzień posługują się żołnierze CPdMZ. Dzieci z przedszkola „Serduszko” doskonale poradziły sobie z pytaniami dotyczącymi symboli narodowych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się części umundurowania żołnierzy, które nosili podczas misji poza granicami państwa.

 

„Służba w wojsku często jest zagadką dla młodego pokolenia. Cieszę się, że dzięki takim inicjatywom, nasza jednostka otwiera się na potrzeby społeczeństwa. Jestem zbudowany patriotyczną postawą tych młodych ludzi” – powiedział komendant CPdMZ płk Paweł Chabielski.

 

Warto zauważyć, że większość dziewczynek miała czerwone kokardy przy włosach, a część z dzieci ubrana była w patriotyczne koszulki – dodaje mjr Szostak.

 

***

 

Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych przygotowuje żołnierzy wyjeżdzających poza granice państwa w ramach Polskich Kontyngentów Wojskowych. W przyszłym roku kielecka jednostka będzie obchodzić 30. rocznicę swojego powstania.

por. Katarzyna Rzadkowska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych