BIP
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
Aktualności
Mikołaje z CPdMZ
06.12.2018

Żołnierze oraz pracownicy resortu obrony narodowej z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach wzięli udział w akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi sprawiła, że zaangażowanie pracowników Centrum było ogromne. Akcję wsparli także żołnierze III turnusu kompanii szkolenia służby przygotowawczej. Wybór rodziny nie był łatwy, ponieważ potrzebujących jest tak wielu.

 

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, to czas kiedy otaczamy opieką innych. Żołnierze i pracownicy CPdMZ postanowili pomóc owdowiałemu ojcu z piętnastorgiem dzieci. Cel był oczywisty – sprawić, by w tym roku Święta Bożego Narodzenia wyglądały trochę inaczej. Przez dwa tygodnie pracownicy Centrum gromadzili żywność, środki czystości, ubrania i pieniądze. Świąteczna zbiórka przerosła nasz oczekiwania.

 

Do potrzebującej rodziny zawieziono 2 łóżka, 8 kartonów żywności i ponad 30 kartonów z prezentami. Pracownicy wojska spisali się na medal, stanęli na wysokości zadania i nie tylko sumiennie dzielili, przekładali i pakowali zebrane rzeczy, ale przede wszystkim zaangażowali się całym sercem w tę szlachetną akcję.

 

 Żołnierze odwiedzili rodzinę 6 grudnia. Wizyta „Mikołaja” była nie tylko miłym zaskoczeniem, ale także niosącym nadzieję momentem wzruszenia. Dzieci z obdarowanej rodziny, chwilę po rozpakowaniu prezentów, odłożyły je na później i chciały odwdzięczyć się żołnierzom – piękna laurka z podziękowaniami trafiła do ich rąk. Pamiętajmy, że razem możemy więcej!

Kpt. Sylwia Marczak

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych