BIP
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
Aktualności
11.12.2018

„Wszyscy powinni pomagać. […] Żołnierze i pracownicy Centrum już od lat pomagają, nie tylko na miejscu, w kraju, ale również na misjach zagranicznych, w związku z czym tę pomoc mamy we krwi” – powiedział komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych płk Paweł Chabielski, który był gospodarzem dnia podczas akcji „Choinka pod Choinkę”.

 

Żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych ufundowali choinkę, która stała się zachętą do zbiórki pieniędzy dla dzieci z Ogniska Wychowawczego Caritas w Jędrzejowie. Ozdoby świąteczne przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Generała Tadeusza Buka w Mójczy i Szkoły Podstawowej nr 8 im. Wojska Polskiego w Kielcach, którzy wykazali się niezwykłą kreatywnością przy ich tworzeniu.

 

Przez cały dzień zaproszeni goście zachęcali do dokonywania wpłat na rzecz potrzebujących dzieci, a żołnierze opowiadali o wspomnieniach świątecznych nie tylko w swoich rodzinach, ale także podczas misji zagranicznych. W finale akcji oprócz komendanta Centrum i senatora Jarosława Rusieckiego udział wziął chór „Żołnierskie Echa” działający przy Klubie CPdMZ. Akcja potrwa do końca tygodnia, a w kolejnych dniach gospodarzami będą przedstawiciele innych służb mundurowych.

por. Katarzyna Rzadkowska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych