BIP
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
Aktualności
Wigilia służb mundurowych
13.12.2018
12 grudnia br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne służb mundurowych województwa świętokrzyskiego zorganizowane przez Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.


„…świętując dziś Boże Narodzenie – tę przedziwną tajemnicę – pragnę życzyć Państwu przede wszystkim pokoju. Pokoju w sercach, w rodzinach, w miejscach pracy i służby oraz wszędzie tam, gdzie będziecie świadczyć o Polskości.” – tymi słowami Komendant CPdMZ płk Paweł Chabielski rozpoczął spotkanie wigilijne.

Zaproszeni goście wysłuchali koncertu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który ubogacił tę radosną uroczystość. Przy dźwiękach kolęd i pastorałek wszyscy przybyli dzielili się opłatkiem i składali sobie świąteczne życzenia.

Zarówno senator Jarosław Rusiecki, jak i wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek nawiązywali do pokoju, niepodległości i jedności wśród służb mundurowych.

„Gdy w tym roku świętowaliśmy tę rocznicę, to oczywiście mówiliśmy o wysiłku polityków i działaczy społecznych, ale to, że Polska jest niepodległym, suwerennym państwem i powiem to z całą mocą, to jest zasługa żołnierza polskiego i wszystkich tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość Rzeczpospolitej” - powiedział senator Jarosław Rusiecki.

„Przekaz z dzisiejszej uroczystości kolejny raz da wiarę naszym rodakom, że mogą być bezpieczni. Bardzo serdecznie dziękuję za wszelką pracę, którą wykonujecie na co dzień dla dobra naszych mieszkańców. Wiem, że jako wojewoda zawsze mogę na was liczyć, że razem staniemy wtedy, kiedy będzie taka potrzeba” - podkreśliła Agata Wojtyszek.

Na koniec płk Chabielski zacytował prymasa tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego, „Niech jego słowa staną się życzeniami, które skłonią nas wszystkich do refleksji: <Sztuką jest umierać dla ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze żyć dla niej.>”

por. Katarzyna Rzadkowska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych