BIP
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
Aktualności
Spotkanie wigilijne garnizonu Kielce
20.12.2018
W czwartek, 20 grudnia żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej garnizonu Kielce, wraz z zaprzyjaźnionymi gośćmi podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia.

Po odczytaniu fragmentu z Ewangelii wg św. Łukasza i poświęceniu opłatków, wszyscy zebrani składali sobie życzenia, dzieląc się białym chlebem. Nie brakowało radości, uśmiechów i wzruszeń. Przy dźwiękach polskich kolęd i pastorałek, zaproszeni goście posilili się tradycyjnymi polskimi potrawami.

„Boże Narodzenie to czas nadziei, pokoju i przebaczania. Dlatego pragnę życzyć nam wszystkim pokoju, który kiedy wypływa z naszego serca niesie przebaczenie, a kiedy z serca innych – daje nadzieję. Niech zgasną wszelkie spory i nieporozumienia. Niech w sercu każdego z Was zagości miłość, radość i pokój” – życzył komendant CPdMZ płk Paweł Chabielski.

Życzenia złożyli także parlamentarzyści i samorządowcy, a kapelan garnizonu odczytał list biskupa polowego Wojska Polskiego. Wszyscy dziękowali żołnierzom za ich służbę i poświęcenie, życząc spokoju i ciepła domowego ogniska na nadchodzące Święta i cały przyszły rok.

por. Katarzyna Rzadkowska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych