BIP
Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych
Aktualności
CPdMZ szkoli nie tylko misjonarzy
11.01.2019

W dniach 8-10 stycznia w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych odbyło się szkolenie żołnierzy wyjeżdżających na misję w ramach III zm. PKW SOPHIA oraz żołnierzy przygotowujących się do dyżuru w ramach Sił Odpowiedzi NATO (SON 2020) i Grupy Bojowej UE V4.

Zajęcia poprowadzone przez instruktorów wydziału szkolenia obejmowały m. in. zasady współpracy cywilno-wojskowej (CIMIC), prowadzenie negocjacji, działanie w środowisku wielokulturowym oraz zagadnienia Międzynarodowego Prawa Humanitarnego Konfliktów Zbrojnych. Przeszkolonych zostało ponad 90 osób.

Wśród wykładowców oprócz żołnierzy Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych i U.S. Army, znaleźli się przedstawiciele Uniwersytetu Łódzkiego: prof. Radosław Bania i dr Marta Woźniak-Bobińska.

„Wsparcie ze strony pracowników naukowych Uniwersytety Łódzkiego okazało się bardzo potrzebne, a kursanci wykazywali duże zainteresowanie prezentowanymi treściami. Mamy nadzieję na kontynuowanie tej współpracy” – powiedział dyrektor kursu kpt. Robert Rząca.
 
por. Katarzyna Rzadkowska


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych